POLITYKA PRYWATNOŚŒCI
Luty 2024
      | modyf: Anna Podhalska 2024-02-25, 08:29 | 1350 odsłon
serwiszglossie

                              ,,Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego’’

Corocznie obchodzimy go 21 lutego podczas tego dnia kształtujemy u dzieci świadomość językową, dbamy o poprawną polszczyznę ,przypominamy o używaniu zwrotów grzecznościowych , oraz zapoznajemy dzieci z utw0rami naszych poetów dziecięcych.

 

                                           Przedszkole Roku

Nasze przedszkole otrzymało pierwszą nagrodę w plebiscycie Gazety Olsztyńskiej.

 

                                               Święto Kota

Jak co roku w naszym przedszkolu obchodzi się święto kotów , w tym dniu odbywają się różne zajęcia , dzieci oglądają prezentacje multimedialne , jak również organizuje się zbiórkę karmy dla kotów którą przekazuje się na lokalne stowarzyszenie .

                                          Mali wielcy ratownicy  

Dzieci z grupy Smerfy zostały zaproszone do udziału w programie dzięki któremu poznają zasady pierwszej pomocy , poznają zasady resuscytacji krążeniowo –oddechowej z użyciem AED, nauczą się opatrywania ran jak również utrwala wzywanie pomocy i korzystanie z numerów alarmowych .

Zabytki Bartoszyc  

Z okazji obchodów urodzin naszego miasta dzieci z grupy Misie wybrały się poznać nasze zabytki , odwiedziły Baby kamienne poznały historię oraz legendy związane z naszymi zabytkami .

,,Dzień pizzy ‘’ 

 W tym dniu odbyły się warsztaty kulinarne , dzieci wykonywały poszczególne etapy potrzebne do stworzenia przepysznej pizzy , którą następnie zjadły z apetytem.

,,Wartość bajek ‘’ 

9 lutego w naszym przedszkolu zagościli aktorzy teatru z Krakowa , którzy pokazali dzieciom jaką wartość mają stare bajki , przypomnieli dzieciom , że nie tylko telefon , telewizor mają wartość w dzisiejszym świecie ale również bajki, które działają na wyobraźnie każdego z nas.

 

 ,,Tłusty czwartek’’

W tym dniu dzieci poznały tradycje tego święta , obejrzały filmiki jak powstają pączki , zobaczyły technikę wykonywania pączków dawniej i dziś , wykonywały prace plastyczne , a na podwieczorek otrzymały słodkie pączki.

 

 

 

 

 
do góry | modyf: Anna Podhalska 2024-02-25, 08:29 | 1350 odsłon
Odsłony: 63221 :: Dzisiaj: 71 :: Online: 1 :: | administracja