POLITYKA PRYWATNOŚŒCI
Rok 2019/2020
      | modyf: Anna Podhalska 2020-09-5, 11:32 | 40567 odsłon
serwiszglossie

                                                                  ,,Kolorowe liście’’

  Bardzo przyjemna i efektowna twórczość zarówno dla przedszkolaków jak i starszych dzieci. Do zabawy potrzebujecie różne kształty liści, kartki, kredę, suche pastele lub węgiel. Pod kartkę kładziemy liść, a następnie pocierając kartkę położonym na płasko węglem lub kredą odciskamy fakturę liścia. Mieszając różne kolory można uzyskać ciekawe efekty.

 

,,Kamienny zbijak ‘’

           Do zabawy potrzebne są rożne kamienie i dużo precyzji, aby ułożyć kamienną wieżę. Następnie Adaś zbijał kamykiem ułożoną stertę kamieni i liczył ile z nich zostało nietkniętych. Wygrywał ten, kto zbił więcej kamieni. Przy okazji zabawy odpoczywaliśmy na szlaku, trenowaliśmy liczenie oraz precyzję w układaniu kamiennej wieży, bo nie jest to takie proste.

 

,,Kamienne opowieści ‘’

              Urlop, wypoczynek, zbieranie kamieni i doskonała zabawa. Niewiele trzeba, aby zamienić kreatywne i twórcze zabawy na powietrzu w niezwykłą kamienną opowieść. Wspólnie z dziećmi za pomocą pisaków można stworzyć  różne obrazki na każdym z zebranych kamieni. Może to być  miejsce w którym znaleźliśmy kamień, innym razem coś z czym nam się kojarzy lub o czym marzymy .Na końcu układamy kamienie tworząc wspaniałą historię.

,,Eko-stworki’’

Zabawy z recyklingu są super bo nic nie kosztują, wykorzystujemy to co mamy w domu, to co znajdziemy podczas spaceru i tworzymy Eko-stworki to świetny pomysł na niezwykle rozwijającą zabawę dla dzieci w każdym wieku.

 

,,Gra w kapsle’’

Zasady są proste, każdy po kolei, pstryka w swój kapsel, tak aby przesunąć go do przodu, ale żeby nie wypadł z trasy. Kto wypadnie wraca na miejsce w którym był przed pstryknięciem i tym samym nie przesuwa się dalej. Wygrywa osoba, która pierwsza przekroczy metę.  Zamiast kapsli można użyć plastikowych zakrętek. 

,,Kolorowy wąż’’

                 Puszczanie baniek mydlanych to jedno z najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa i świetna zabawa dla dzieci. Spróbujcie idąc dalej stworzyć kolorowe pieniste węże. Potrzebujecie do tego miseczkę z wodą i płynem do mycia naczyń, przeciętą plastikową butelkę, kawałek bawełnianej szmatki, gumkę recepturkę i barwniki. Szmatkę zakładamy na przecięty otwór butelki i mocujemy za pomocą gumki. Kocówkę butelki ze szmatką moczymy w wodzie z płynem do mycia naczyń. Na mokrą szmatkę nakrapiamy barwniki i dmuchamy przez drugi otwór butelki. Już po chwili zauważymy, że przez szmatkę zacznie tworzyć się i wydobywać długi pienisty wąż. To świetny pomysł na rodziną aktywność w plenerze. Zawody kto wydmucha dłuższego węża z pewnością dostarczą dzieciom wielu emocji.

 

 

                                     ,,Praca dzieci i Rodziców z gr.,,Misie ''

,,Laurka dla Taty''

,,Krawat dla Taty''

,,Kolorowy motyl''

Ćwiczenia oddechowe - wykonanie pracy plastyczno - technicznej za pomocą słomki , mające na celu usprawnianie aparatu artykulacyjnego.

,,Dzień Dziecka ''

W tym szczególnym dniu przedszkolaki ze starszych grup postanowiły upiec ciasto marchewkowe , które później zjadły z apetytem .

Propozycje na Czerwiec .

 

,,Jak spędzić Dzień Dziecka na wesoło.''

https://www.edziecko.pl/czas_wolny/1,79324,2738484,20-pomyslow-na-swietowanie-dnia-dziecka.html 

 

https://mamopracuj.pl/18-pomyslow-na-pelen-atrakcji-dzien-dziecka/ 

,,Moja wesoła rodzinka''

 

 Wykonanie portretu rodziny .

 

,,Dzień Rodziny na sportowo ''

 

 

                                   ,,Bartoszyce moja mała ojczyzna ''

,,Moje rodzinne miasto'' - praca plastyczo-techniczna 

Zapoznanie z piosenką ,,Bartoszyce moje miasto''

wykonanie herbu Bartoszyc - technika dowolna .

 

23 czerwca Dzień Ojca 

 

Kilka propozycji na prezent , laurkę .

http://www.twojediy.pl/prezent-na-dzien-ojca/

 

,,Łąka latem wykonanie pracy plastyczno-technicznej ''.

 

 

 

Oto kilka rad jak bezpiecznie spędzić wakacje .

 

 

                                               ,,Naszym kochanym Mamom ''

 

Propozycje pamięciowego opanowania utworów z okazji Dnia Mamy.

 

Kto mnie kocha?”
Kto mnie może kochać więcej?
Zmarznę- grzejesz moje ręce,
Zszywasz spodnie, budzisz rano,
Miód smarujesz mi na chlebie.
Ty mnie kochasz a ja mamo
Bardzo, bardzo kocham ciebie.

Powiedz mamo”
Powiedz nam mamo, powiedz dlaczego tak się trudzisz?
Spać idziesz, gdy my już śpimy, wczesny ranek Cię budzi?
A może lepiej Cię nie pytać?
Tak będzie mądrzej i prościej, bez słów się uczyć
Od Ciebie prostej, zwyczajnej miłości.
Dla mamy”
Moja kochana mamusiu to dla Ciebie ten wierszyk,
Dla Ciebie słońce i chmury, dla Ciebie tęcza i wietrzyk.
Wiosną i latem- kwiaty, jesienią- liście jesienne.
Bądź szczęśliwa mamusiu dziś, jutro, codziennie.

Laurka”
Wymaluję na laurce czerwone serduszko,
Ptaka, co ma złote piórko i kwiaty w dzbanuszku.
Żyj mamusiu moja miła sto lat albo dłużej!
Bądź wesoła i szczęśliwa, zdrowie niech Ci służy!

Małym serduszkiem”
Małym serduszkiem życzę Ci mamo
Zdrowia, uśmiechu najwięcej.
A za twą dobroć i miłość
Przyjmij ten kwiatek w podzięce.

Mamo, przytul mnie”
Mamo, przytul mnie. Nie jestem kaktus ani prymulka.
Nie podrapię Cię.
Rano, gdy z twarzą zaspaną spoglądam na świat,
Przytul mnie.
Przytul mnie po obiedzie to mój deser będzie!
I wieczorem, gdy spać się kładę, abym śnił
W kolorach mydlanych bajek.

Prosimy o skorzystanie z indywidualnych  dostępnych pakietów edukacyjnych jak również przedstawiamy kilka propozycji wykonania upominków i laurek na Dzień Matki.

https://polki.pl/rodzina/dziecko,5-pomyslow-na-laurke,10079579,artykul.html?fbclid=IwAR2TmbVwF8u74keXkSuMHsmFR2xJ27i_F36S-Wt4_EdOQ43mlpjvoKHGwdQ

https://mamotoja.pl/laurki-na-dzien-matki-kolorowanki-dla-mamy-laurki-dla-mamy,dzien-matki-artykul,8215,r1p1.html?fbclid=IwAR25Tv2OZd4h8DHDdmRQEazE8ooaXLu4jO-cCF8S9NaDA9_Lrv2OAO4dnuc

https://www.szkolneinspiracje.pl/10-pomyslow-na-prezent-z-okazji-dnia-matki/?fbclid=IwAR3kTTWgkTVXOXbRwnOx3Ub6azUjzFYtm5DZd915zVA6vOu8VDP-hfmLCZI

https://dzieciakiwdomu.pl/2018/05/pomysly-na-prezent-diy-od-dzieci-na-dzien-matki.html?fbclid=IwAR03aJpgcEI36DQIAKXrZHbpuFEdkzkJhYC5c-B2hb3HwkrevaC6D3_yv7E

 

Praca Rodziców i dzieci .

gr.,,Misie''

gr.,,Biedronki''

gr.,,Smerfy''

 

 

Przygotowania  naszych przedszkolaków do obchodów Świąt Narodowych           

                                     Grupa ,,Smerfy''

 

                                    Grupa,,Biedronki''

                                    Grupa ,,Krasnale''

    

                                 

                                       Grupa ,,Misie '' 

 

 

                                         Grupa ,,Jeżyki''

                             Hodowla roślin zielonych przez dzieci z gr.,,Smerfy''

 

 

 

Praca Rodziców i Dzieci w domu. 

Grupa,,Smerfy''

Grupa ,,Biedronki''

Grupa ,,Krasnale''

Grupa ,,Misie''

 

 

 

Grupa ,,Jeżyki '' 

 

                                            ,,Skarby w szafie ''

  2 marca w naszym przedszkolu rozstrzyarby w szafie''gnięto konkurs plastyczny ,, Skarby w szafie’’ w ramach Europejskich Dni Logopedy .Cele konkursu było wykonanie pracy techniczno-plastycznej zawierającej różne szeregi głoskowe. Wpłynęło 37 prac z czego komisja wyłoniła 7 pierwszych miejsc , 6 drugich , 7 trzecich , oraz 17 wyróżnień . Dzieci otrzymały nagrody oraz dyplomy uczestnictwa w konkursie . Dziękujemy wszystkim Rodzicom i dzieciom za wzięcie udziału w konkursie.

                                                       Dzień Kota 

Jak każdego roku w  naszym przedszkolu obchodziliśmy ,,Światowy Dzień Kota,, w tym dniu gościliśmy p.Kasię z Fundacji Marzenia Niechcianych Zwierząt .Pani Kasia opowiedziała dzieciom o zwyczajach kotów, o tym jak ważne jest dbanie o te zwierzęta . Święto to podkreśla znaczenie kotów w życiu człowieka , zachęca do niesienia pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom .Oprócz tego w poszczególnych grupach dzieci rysowały , wyklejały sylwetki kotów , rozpoznawały imiona kotów ze znanych bajek , filmów . W ramach pomocy zwierzętom nasze przedszkolaki wraz z rodzicami zorganizowały zbiórkę karmy dla kotów . Zbiórka ta przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów , za co w imieniu wszystkich bezdomnych kotów bardzo dziękujemy .

 

 

Walentynki 

 14 lutego z okazji Walentynek w naszym przedszkolu królował kolor czerwony . W każdej grupie przedszkolnej odbyły się zabawy związane z tym świętem . Dzieci rozwiązywały zagadki , tworzyły kartki Walentynkowe , serduszka . Było pełno radości wspólnej zabawy i uśmiechu na twarzach dzieci .

                                            Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to święto bliskich osób , którym bardzo wiele zawdzięczamy . To Oni poświęcają nam najwięcej swojego czasu , opiekują się nami , doradzają , opowiadają przedziwne historie , pokazują nam świat z innej perspektywy .Dlatego też w naszym przedszkolu dzieci postanowiły uświetnić ten dzień i przygotowały w swoich grupach programy artystyczne , upominki , laurki oraz słodki poczęstunek.Było wiele łez , wspomnień oraz uśmiechu na twarzach naszych Babć i Dziadków .

 

Karnawał w przedszkolu .

10 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy .Wszystkie dzieci świetnie się bawiły , uczestniczyły w konkursach i zabawach .Skoczna muzyka porwała do tańca królewny i królewiczów , policjantów i piratów .Wszystkim dzieciom dopisywał dobry humor .Bal zakończył się słodkim poczęstunkiem . Myślę,  że będą to niezapomniane chwile dla każdego przedszkolaka .

 

 

                                                                     ,,Świąteczny czas '' 

Radosna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia udzieliła się wszystkim naszym przedszkolakom .W gr. Misie i Krasnale odbyły się warsztaty świąteczne . Dzieci wraz z Rodzicami wykonywały ozdoby , oraz przy śpiewie kolęd i pastorałek wspólnie ubrały choinkę ozdobami , które wykonały . W grupach Smerfy i Biedronki odbyły się Jasełka . Przedstawienia były wyjątkowe , dzieci przebrane w kostiumy (Marii , Józefa , pasterzy,  króli ) interpretowały w sposób aktorski swoje role . Widać było wielkie wzruszenie na twarzach Rodziców niejedna łza zakręciła się w oku. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły swoim bliskim świąteczne upominki . Z pewnością radosna atmosfera i wizyta Mikołaja zapadną w pamięci naszych przedszkolaków .

                                                                           Mikołajki

Wizyta Mikołaja w przedszkolu , to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku .Od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały spotkania z Mikołajem , który wreszcie odwiedził nasze przedszkole przynosząc prezenty . Podczas spotkania z Mikołąjem na dzieci czekało wiele atrakcji , był to min . : teatrzyk pt.,,Bałwankowe święta'' . Na twarzach dzieci widać było wielkie wzruszenie i radość podczas wspólnych śpiewów i tańców .Zdjęcia z Mikołajem , będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Przedszkolaki podziękowały Mikołajowi spiewając świąteczne piosenki , a Mikołaj żegnając się z dziećmi obiecał że napewno wróci do nas za rok.

 

Andrzejki 

Tradycją w naszym przedszkolu jest,, zabawa andrzejkowa '' - to właśnie w tym dniu pełnym wróżb i niespodzianek świat realny staje sie magiczny .W tym dniu dzieci poznały różne tradycje związane z ,,andrzejkami'' .Znalazł się czas na słodki poczęstunek i wspólną zabawę .

Dzień Pluszowego Misia 

Jak co roku 25 listopada w naszym przedszkolu królują pluszowe misie , które można było przynieść z domu. W tym dniu dzieci z gr.,,Smerfy'' odwiedziła pani z biblioteki , która przedstawiła dzieciom historię powstania pluszowego misia . W każdej grupie odbyły się pogadanki na temat warunków i sposobu odżywiania niedźwiedzia polarnego i brunatnego .Dzieci z otwartmi buziami oglądały ilustracje i albumy przedstawiające niedżwiedzie w ich naturalnym środowisku a następnie wykonały prace plastyczne .

Międzynarodowy Dzien Praw Diziecka w Stokrotce

W naszym przedszkolu był to wyjątkowy dzień .Kolorem dominującym w ubiorze był kolor niebieski lub jakiś jego element .Odbyły się pogadanki związane z uchwaleniem ,,Konwencji o prawach dziecka''.W gr.,,Smerfy''i ,,Biedronki''dzieci obejrzały prezentację multimedialną dzięki której utrwaliły znajomość tych praw .Były prace plastyczne związane z tą tematyką , wykonano gazetki w poszczególnych grupach . A na zakończenie tego niezwykłego dnia wszystkie dzieci otrzymały niebieskie balony.

 

,,Pasowanie na przedszkolaka’’

 

Dnia 15 listopada w naszym przedszkolu odbyło się wielkie wydarzenie .Dzieci z gr . ,,Jeżyki ‘’w obecności rodziców , p. Dyrektor uroczyście przyjęły tytuł przedszkolaka.  W ich życiu zakończył się etap adaptacji , który nie był łatwy dla nas wszystkich , dołożyliśmy wiele starań by był to czas łagodny i przyjemny dla dzieci , nabrały one pewności siebie , stały się odważniejsze i śmiało zaprezentowały swoje umiejętności. Dziękujemy wszystkim którzy w ten szczególny dzień byli z nami . Mamy nadzieję , że dzieci maja poczucie bezpieczeństwa , a Rodzice pewność że nasze przedszkole jest tym miejscem , gdzie Rodzice bez obawy mogą powierzyć nam swoje pociechy.

,,Ewakuacja przedszkola’’

Dnia 14 listopada w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Celem jej było nabycie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia .Zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznej ewakuacji .Cała akcja przebiegła sprawnie .Na kilka minut całe przedszkole pozostało puste .Pan konserwator wyłączył prąd i gaz , podświetliły się światła oznaczające drogi ewakuacji . W próbnej ewakuacji wzięły udział wszystkie obecne dzieci w przedszkolu oraz cały personel przedszkola. Tego typu ćwiczenia są bardzo potrzebne i odgrywają dużą rolę w sytuacji zagrożenia.

 

,,W krainie św. Mikołaja’’

 

W piątek 8 listopada gr . ,,Smerfy’’ wybrała się do Fabryki bombek w Kętrzynie , gdzie magia świat gości przez cały rok. Dzieci uczestniczyły w warsztatach wykonywania i zdobienia bombek ze szkła , obejrzały wystawę bombek z całego świata , oraz samodzielnie wykonały bombki . A wykonane przez siebie bombki zabrały do przedszkola , aby podczas Jasełek wręczyć je Rodzicom.

,,Dla Niepodległej ‘’

7 listopada w naszym przedszkolu odbyła się Akademia z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości .Celem tej akademii było kształtowanie postaw patriotycznych przez przedszkolaki, wzbogacenie ich wiedzy oraz pogłębianie szacunku dla dokonań minionych pokoleń. Dzieci z wszystkich grup zebrały się aby uroczyście świętować ten dzień. Ubrane w stroje galowe odśpiewały Hymn Państwowy. Występ przedszkolaków z gr .,,Biedronki’’ ich talent artystyczny oraz wielkie zaangażowanie i postawa patriotyczna zostały nagrodzone gromkimi brawami .Myślę  że nasze przedszkolaki są małymi patriotami a Kodeks Małego Patrioty jest sukcesywnie realizowany w działaniach przedszkola.

 

 

 

                                                                    ,,Szkoła pamięta''

 25 października nasze przedszkole przyłączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ,, Szkoła pamięta'' .Przedszkolaki z grup ,,Misie '', ,,Krasnale '', ,,Biedronki'',,,Smerfy'' odwiedziły lokalne miejsca pamięci i zapaliły znicze .Panie w grupach przeprowadziły pogadanki związane z odwiedzanymi mejscami wspólnie z dziecmi wykonano albumy i gazetki.

Przeszkolak mały ekolog 

24 października gościliśmy w naszym przedzkolu panią z firmy ZGO. Pani Nina opowiedziała przedszkolakom o tym jak dbać o nasze środowisko . Można to zrobić miedzy innymi poprzez oszczędzanie wody, energii i segregacji odpadów .Przypomniała o sposobach segregacji , kolorach pojemników do których należy wrzucać śmieci .Wyjaśniła dzieciom pojęcie recyklingu oraz zaprosiła do wspólnego dbania o nasze otoczenie .Myślę że to spotkanie wpłynie na kształtowanie świadomości ekologicznej naszych przedszkolaków .

Dzień Edukacji Narodowej 

14 października odbyła się w naszym przedszkolu uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej.Tego dnia wszystkie przedszkolaki były odświętnie ubrane .Dzieci z gr.,,Smerfy''przygotowały program artystyczny , w którym podziękowały za trud włożony w ich wychowanie .Na zakończenie wręczyły własnoręcznie wykonane laurki wszystkim pracownikom przedszkola.

 17 Edycja,, Święta drzewa ''- pod hasłem  drzewa dla klimatu

w dniu 10 października nasze przedszkole odwiedził pan leśniczy, który przybliżył naszym przedszkolakom jak ważna jest rola drzew w przyrodzie .Powiedział też o roli człowieka w dbaniu o ochronę środowiska. Następnie dzieci wraz z paanem leśniczym posadziły małe drzewa w ogrodzie przedszkolnym .Złożyły też przyrzeczenie , że będą dbały o środowisko naturalne , nie będą go zaśmiecać , a tym samy zobowiązały się do segregowania śmieci.

 

11 października gościliśmy w naszym przedszkolu artystów teatru ,,Arena '' z Białegostoku , zaprezentowali nam oni baśń Braci Grimm pt.,,Wilk i siedem koźlątek '' .Bajka ta ukazała nam historię rodziny koźlątek , które podczas nieobecności mamy wpuściły do domu złego wilka , który je zjadł.Na ratunek pośpieszyła im zrozpaczona mama.Bajka ta zakończyła się przesłaniem aby być czujnym i nie otwierać obcym drzwi swojego domu.

 

                                                             Dzień Przedszkolaka

Jak co roku 20 września w naszym przedszkolu dzieci obchodziły swoje święto- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka .W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji gry , zabawy , konkursy , nie zabrakło tortów z owocami oraz upominków dla każdego przedszkolaka .Radości było co niemiara gdy w powietrze wystrzeliły kolorowe race. Celem naszej wspólnej zabawy była integracja grup przedszkolnych , oraz wspaniała zabawa przy muzyce.

 

 

Święto 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej

6 września dzieci z gr.,,Smerfy’’, ,,Biedronki’’,i ,,Krasnale ‘’wybrały się na plac Bohaterów Westerplatte gdzie odbywały się uroczystości i prezentacje z okazji tak ważnego święta .W dniu tym było również odsłonięcie Pomnika Orła Białego i dzieci mogły to też zobaczyć .Oprócz tego dzieci miały okazję obejrzeć sprzęt wojskowy , porozmawiać z żołnierzami .Uwieńczeniem spotkania był przelot nad Bartoszycami Samolotowej grupy akrobacyjnej ,,Biało-czerwone Iskry’’

  Spotkanie z policjantem

 

Dnia 16 września nasze przedszkole odwiedziła policjantka .W czasie spotkania opowiadała dzieciom jak ważne jest bezpieczeństwo w czasie pobytu w przedszkolu i poza nim przekazała ważne informacje o bezpiecznym poruszaniu się w drodze do przedszkola i domu. Poinformowała dzieci o niebezpieczeństwach płynących z Internetu a także jak należy zachować się w czasie spotkania ze zwierzętami, spotkań oraz kontaktów z kimś obcym.Wskazówki , uwagi i rozmowy na temat bezpieczeństwa z pewnością dotrą do świadomości dzieci i przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci.

 

 

 

 

 

 
do góry | modyf: Anna Podhalska 2020-09-5, 11:32 | 40567 odsłon
Odsłony: 63213 :: Dzisiaj: 68 :: Online: 2 :: | administracja