POLITYKA PRYWATNOŚŒCI
      | modyf: 2016-09-26, 17:52 | 44317 odsłon
serwiszglossie
„Mali chemicy w przedszkolu”  

Dzieci z grupy „Misie” i „Krasnale” miały okazję wziąć udział w lekcji chemii przygotowanej przez gimnazjalistów z Gimnazjum nr.1 w Bartoszycach i ich opiekuna pani Joanny Garwolińskiej. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem obserwowały doświadczenia chemiczne. Odważni pod nadzorem opiekuna gimnazjalistów samodzielnie wykonywali niektóre z doświadczeń. Spotkanie miało na celu przybliżenie przedszkolakom „świata” chemii, zapoznanie z podstawowymi pojęciami chemicznymi i rozwijanie zainteresowań.

Agata Kudła, Szymon Brudzyński, Izabela Purłan przedstawiali doświadczenia:

1)Kameleon -zmiana koloru roztworu

2) Baloniki: pompowanie baloników dwutlenkiem węgla

3)Gaszenie świec w akwarium dwutlenkiem węgla otrzymanym z sody i octu

4) Spalanie magnezu

5)Pasta dla słonia-otrzymanie substancji wygladającej jak pasta do zębów dla słonia

6)Wskażniki chemiczne-obserwowanie jak roztwory wodne kwasów i zasad zmieniają zabarwienie pod wpływem wskaźników

7) Lokomotywa-otrzymanie dymu z lokomotywy

8)Wybuch-spalenie wodoru z charakterystycznym odgłosem wybuchu

Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę o naszej planecie Ziemi bawiąc się w układ słoneczny z wykorzystaniem sylwet różnych planet.

 Kto wie, może któreś z naszych milusińskich zostanie kiedyś sławnym chemikiem?

  

Olimpiada Sportowa

Dnia 10 czerwca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 odbyła się VII Olimpiada Sportowa Przedszkolaków, zorganizowana przez Integracyjne Przedszkole nr.4 w Bartoszycach. Wielkie emocje nie opuszczały zawodników i organizatorów. W olimpiadzie uczestniczyły dzieci z wszystkich przedszkoli z naszego miasta - łącznie 6 drużyn. Zawody rozpoczęto ceremonią wprowadzenia drużyn, krótką rozgrzewką i złożeniem przyrzeczenia sportowego. Oficjalnego otwarcia dokonała pani Anna Trzcińska Dyrektor Integracyjnego Przedszkola nr.4. Nad całością czuwała kadra pedagogiczna z Integracyjnego Przedszkola nr.4, którzy nie strudzenie zagrzewali do sportowej walki. w tym duchu rozpoczęto sportowe zmagania. Zawodnikom sekundowali sędziowie, czuwając nad poprawnością i oceną poszczególnych konkurencji. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem brały udział w przygotowanych konkurencjach miedzy innymi: bieg z przeszkodami, rzut woreczkiem do celu. Wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc w poszczególnych konkurencjach. W oczekiwaniu na wyniki Olimpiady czas umiliły występy artystyczne dzieci z Integracyjnego Przedszkola nr.4. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że nasza drużyna zajęła I miejsce. Do przedszkola  dzieci wróciły z pucharem, dyplomami i złotymi medalami. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę. 

 

 

 

Wycieczka do Pałacu i Folwarku w Galinach

W dniach 7 i 8 czerwca dzieci z gr. "Krasnale, "Biedronki" i "Smerfy" wybrały sie na wycieczkę do Galin. Celem wycieczki była integracja dzieci i dobra zabawa połączona z edukacją przyrodniczą. Dzieci miały możliwość udziału w praktycznej lekcji w terenie "Zwieręta gospodarskie dawniej i dziś", która miała na celu zapoznanie dzieci z gatunkami i rasami zwierząt hodowlanych w dawnych gospodarstwach rolnych oraz warunkami utrzymania koni, kóz, owiec. Najwiekszą atrakcją dla dzieci okazała się możliwośc przejażdżki  wozem połączona ze zwiedzaniem pieknej okolicy: łąki, pastwiska i stawów. Dzieci miały także czas na wspólną zabawę na placu zabaw. Podczas wycieczki wszystkim dopisywał dobry humor i piękna słoneczna pogoda.

 

 Festyn rodzinny

Dnia 3 czerwca odbył się w naszym przedszkolu Festyn Rodzinny. Festyn rozpoczęła pani dyrektor Krystyna Liberna, która przywitała zgromadzonych gości i naszych przedszkolaków. Następnie został ogłoszony wynik konkursu plastycznego pt. „Moja ulubiona bajka”. Po wręczeniu przez panią dyrektor  dyplomów i nagród,  pani Aneta Jagiełło Zumbą kids zaprosiła dzieci i ich najbliższych do wspólnej zabawy. Dalszą część zabawy poprowadziła grupa  Animacyjna „Reklama na wczoraj”. Były wspólne zabawy przy muzyce a także różnego rodzaju konkurencje sportowe dla dzieci i rodziców między innymi: przeciąganie liny, Kwoka i jastrząb, zbijak. Do dyspozycji dzieci były rozłożone dwie gigantyczne gry planszowe, dzięki którym dzieci mogły przenieś się w świat fantazji. Dużym zainteresowaniem cieszył dmuchany zamek do skakania. W czasie festynu nie zabrakło również pokazu pojazdów policji, a także pokazu i nauki udzielania pierwszej pomocy z udziałem fantomów zorganizowanych przez ratowników z firmy Al.-med. Miłym przerywnikiem w czasie festynu okazały się występy: Izy Wus z tatą którzy wspólnie zaśpiewali piosenkę pt.”Powiedz mi tato” i pani Ani Guttmann z córka Mają która zaśpiewała piosenką pt. „Jestem mamą” . W czasie festynu można było spotkać dużego pluszowego Misia i Minionka z którym można było wspólnie się pobawić i zrobić zdjęcie. Największa atrakcja okazał się kącik malowania twarzy. Gdy ktoś poczuł się głodny  lub spragniony  mógł skorzystać z kącików kulinarnych na których nie zabrakło kiełbasek z grilla, bigosu, gofrów i ciast które upiekli rodzice. Festyn rodzinny okazał się dla dzieci źródłem wielkiej radości do wspólnej zabawy z rodzicami. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i pomoc rodziców przy jej organizacji.

 

 

 

 

Dzień Mamy i Taty

"Cudownych rodziców mam" pod takim hasłem w naszym przedszkolu odbyły sie uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci z wszystkich grup przygotowały pod kierunkiem swoich pań program artystyczny dla swoich rodziców, recytowały wiersze, śpiewały, tanczyły a nastepnie wrsczyły włsnoręcznie wykonane upominki.Rodzice z wielkim wzruszeniem słuchali swoich pociech. Pojawiły sie łzy wzruszenia ale nie zabrakło też usmiechu. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

 

"Cała Polska czyta dzieciom"

W ramach trwającej akcji "Cała Poska czyta dzieciom" grupa "Krasnale" uczestniczyła w głosnym czytaniu , które miało miejsce w Bibliotece Dzieciecej. Jest to XV Ogólnopolski Tydzień Czytania dzieciom, który nosi hasło "Czytanie uskrzydla". Dzieci wysłuchały bajki pt. "Lusia - Gdzie jesteś?" czytanej przez pana Grzegorza Monkiewicza. Poprzez codzienny kontakt z ksiażką  dzieci mogą uświadomic sobie jaka rolę pełni ona w życiu człowieka, jakie wartości i walory może każdy z nas zaczerpać z książek, które są nieodwracalnym elementem naszego życia.

 

Międzynarodowy Dzień Bionorodności

Dnia 20 maja w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wszystkich przedszkolaków i ich pań na wspólnej "zielonej lekcji" dnorodności naszej planety. Miało ono na celu zwiekszenie świadomości w zakresie różnorodności biologicznej otaczajacego nas świata oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawie wykazując sie ogromną wiedzą na temat ekologii. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną i przedstawieniem przez dzieci z grupy "Krasnale" i "Biedronki" inscenizacji układu słonecznego, aby lepiej zrozumieć czym jest planeta Ziemia i jakie żywioły są jej nieodzowną częścią. Następnie pezdszkolaki rozwiązywały zagadki dotyczące życia i jej minych środowiskach na niej istniejących. "Zieloną lekcję" zakończyliśmy współną zabawą i śpiewem o zielonej planecie jaką jst Ziemia.

 

 

KONKURS CZYTELNICZY „W KRAINIE BAJEK”

Dnia 19 maja w grupie „Biedronki” odbył się konkurs wiedzy o bajkach pod hasłem: „W KRAINIE BAJEK”. Był on podsumowaniem Programu przedszkolnej edukacji czytelniczej „Z książką łatwiej”.

Celem programu było:

1)   Kształcenie nawyków czytelniczych

2)  Zapobieganie uzależnieniu od telewizji i komputerów

3)  Wspomaganie rozwoju emocjonalnego, estetycznego i moralnego, kształtowanie postaw dziecka oraz budzenie wyobraźni

Konkurs prowadziła „Bajkowa Wróżka”, która zabrała dzieci w bajkową podróż wyznaczając poszczególnym zespołom zadania dotyczące znajomości przeczytanych bajek.

Do zadań tych należało:

-Rozwiązywanie zagadek dotyczących znanych bajek

-Pytania związane z treścią bajki

-„Czarodziejski worek” z różnymi rekwizytami – zadaniem dzieci było podanie tytułu bajki, z której pochodzi dany rekwizyt

-Układanie bajkowych puzzli

-Rozpoznawanie tytułów bajek na podstawie przeczytanego fragmentu

-„Kopciuszek” – segregowanie do dwóch pojemników grochu i fasoli.

Nie zabrakło również zabaw ruchowych przy muzyce. Za wykonane zadania Komisja konkursowa w składzie: Krystyna Liberna - Dyrektor Przedszkola, Anna Podhalska - nauczyciel, podliczyła punkty i przedstawiła wyniki.Na zakończenie wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz nagrody.

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Tańca

Dnia 29.04. 2016r obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Tańca połączony  z porywającymi rytmami Zumby. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wspólnej zabawie, którą poprowadziła pani Aneta Jagiełło – instruktor zumby. Celem spotkania było aktywne wychowywanie dzieci poprzez ruch, który kształtuje i rozwija sprawność fizyczną, kreatywność i pamięć.  Dziękujemy pani Anecie za świetną zabawę.

 

 

 

 

 

 

Tydzień patriotyczny

W ramach obchodów tygodnia patriotycznego w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia podczas, których dzieci poznały symbole narodowe (flaga, godło, hymn) i ch znaczenie dla każdego Polaka. Dzieci wykonywały pace plastyczne, uczyły się wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej a także prowadzone były rozmowy na temat obchodów Świąt Narodowych ( Święto Pracy,  Flagi i Konstytucji 3 maja).

 

 

 

Wycieczka do Wysieki

Po cyklicznych spotkaniach z przedstawicielami ZGO (realizacja programu ekologicznego) dzieci z grupy "Biedronki" i "Smerfy"" pojechały na wycieczkę do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych PSZOK Wysieka. Podczas zwiedzania ścieżki ekologicznej dzieci poznały miejsce pracy ludzi, w którym składowane są odpady oraz dowiedziały się co siędzieje ze śmieciami.Dowiedziały się między innymi ile lat rozkładaja sie butelki plastikoowe , ile potrzeba butelek plastikowych aby wykonać bluzę z polaru. Dzieci miały również możliwośc obejrzenia maszyny, która prasuje butelki plastikowe oraz salę w której znajdują się  stare sprzęty: telefony, radia, magnetofony, itp.. Bardzo dziękujemy pni Ninie Dekert za ciekawie przeprowdzone zajecia i mozliwośc zwiedzenia pbiektu.

 

„Tajemnicze życie pszczół” - spotkanie z pszczelarzem

Dnia 26.04.2016r. odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z panem Tomaszem Jędruszakiem, który zajmuje się pszczelarstwem. Nasz gość bardzo ciekawie opowiadał o swojej pasji. Wszystkie przedszkolaki uważnie słuchały opowieści o tym jak powstaje miód i  z czego się go otrzymuje.. Każde dziecko mogło z bliska obejrzeć  te urządzenia i przymierzyć kapelusz ochronny. Dzieci poznały wiele tajemnic z życia pszczół  i ich znaczenia w przyrodzie. Nasz gość chętnie odpowiadał na pytania przedszkolaków. Wielką atrakcją spotkania były przedmioty, które potrzebne są pszczelarzowi: kapelusz ochronny oraz urządzenia do pozyskiwania miodu. Dziękujemy panu Tomkowi za tak interesujące spotkanie.

  

 

Światowy Dzień Ziemi  

22 kwietnia w naszym przedszkolu po raz kolejny odbyła się uroczystość z okazji  „Światowego Dnia Ziemi”. Celem spotkania było:

·       - Rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na ziemi

·       - Zintegrowanie grup przedszkolnych

·       - Dostarczenie okazji do dobrej zabawy.

W ramach obchodów „Światowego Dnia Ziemi” w naszym przedszkolu został rozstrzygnięty konkurs ekologiczny, międzygrupowy, który ogłosiła pani dyrektor Krystyna Liberna. Konkurs trwał od 8 stycznia do 25 marca 2016r.

I miejsce zajęła grupa „Krasnale” zebrała 147 kg zużytych baterii

II miejsce grupa „Jeżyki” – 65 kg zużytych baterii

III miejsce grupa „Misie” – 35 kg zużytych baterii.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za ogromne zaangażowanie w nasz konkurs. Miłym akcentem spotkania była prezentacja dzieci z wszystkich grup naszego przedszkola. Dzieci zaśpiewały piosenki i recytowały wiersze oraz zatańczyły dla Pani Ziemi. Nie zabrakło również zagadek ekologicznych i zabaw ruchowych. Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki złożyły nasze planecie – Ziemi obietnicę, że będą zawsze o nią dbać. 

 

 

Światowy Dzień Wody

"Lepsza woda - lepsza praca" hasło obchodów Światowego Dnia Wody. Dzieci z gr. "Krasnale" uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską Oddział dla Dzieci i Młodzieży, podczas których obejrzały prezentację multimedialną o znaczeniu wody w życiu człowieka, roślin, zwierzat ze zwróceniem szczególnej uwagi na konieczność jej oszczędzania. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel "Cowik-u", który przybliżył dzieciom "Skąd się bierze woda". Ponadto dzieci wykonały doświadczenia z wodą, w których niezbedne było 5 zmysłów człowieka a mianowicie: smak, zapach, dotyk, węch, wzrok.

 

Pierwszy Dzień Wiosny

Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości przedszkolnych. W tym roku przedszkolaki z grupy "Krasnale" i "Smerfy" pod kierunkiem pani Ireny Dyki i Jadwigi Zając przygotowały inscenizację pt."Gdzie jesteś wiosno ?" dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola. Po występie wszystkie dzieci przebrane w kolorowe koszulki wzięły udział w zorganizowanej zabawie. Nie zabrakło również ekologicznej "Marzanny", którą wykonały nasze przedzkolaki. Aby tradycji stało się zadość przedszkolaki pożegnały zimę i wraz z "Marzanną" i głośnym śpiewem powitały wiosnę. Żyjąc ekologicznie piękna "Marzanna" wraz z wiosną została w naszym przedszkolu jako symbol zimy.

 

 

Spotkanie z bajką 

Dnia 11 marca dzieci z grupy  "Biedronki" odwiediedziły Miejską Bibliotekę Oddział dla Dzieci  Młodzieży w Bartoszycach, w której obejrzały pokaz multimedialny bajki "Wróżki" Chrles'a Perlautta. Na zakończenie spotkania dzieci wcieliły się w role aktorów i przedstawiły własną interpretację bajki. Za rekwizyty posłużyły im własnoręcznie wykonane kukiełki.

 

 

Wycieczka do Przedsiębiorstwa „BART-DRUK” w Bartoszycach

W ramach realizacji Programu przedszkolnej edukacji  czytelniczej „Z książką łatwiej” dnia 10 marca 2016 r. dzieci z grupy „Biedronki” wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do przedsiębiorstwa „Bart-Druk” w Bartoszycach. Dzieci zobaczyły  tam linię produkcyjną papieru i opakowań z tektury, maszyny papiernicze, sposób klejenia elementów styropianowych do zabezpieczania wyrobów oświetleniowych. Obserwowały również  proces rozcinania, składania, sortowania dużych arkuszy kartonu. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się pomieszczenie, w którym drukowane były instrukcje, etykiety i  inne rzeczy. Wielkie maszyny przyciągały wzrok dzieci, które mogły zaobserwować pracę maszyn poligraficznych nowoczesnego typu sterowanych komputerowo. Przedszkolaki zwiedziły również wielkie hale, w których magazynowane są i przechowywane wyroby papiernicze. Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone.

 

 

„Światowy Dzień Kota” 

Dnia 17 lutego w naszym przedszkolu wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Zwierzętom i Ochrony Przyrody  „Azyl” obchodziliśmy „Światowy dzień kota”. Pani Ewa Kozieł opowiedziała dzieciom jak należy opiekować się i prawidłowo żywić koty. Dzieci uczestniczył w zabawach i konkursach: naśladowały zachowanie kotów, oglądały ilustracje przedstawiające koty, rozwiązywały zagadki o najpopularniejszych bajkowych kotach. W trakcie zabaw pani Monika Sadowska i pani Jolanta Dowejko  malowały dzieciom na rękach róże koty-kotki i kocury. Odbył się również  konkurs plastyczny pt. „Bajkowy kotek ”w którym dzieci bardzo chętnie wzięty udział.. Na zakończenie spotkania dzieci  przekazały przedstawicielom Stowarzyszenia „Azyl”  zebraną w przedszkolu żywność dla bezdomnych kotów. Celem spotkania było propagowanie zasad opieki nad kotami, zwrócenie uwagi na rolę kota w życiu człowieka oraz pomoc kotom, które znajdują się w schronisku. Dziękujemy paniom ze  Stowarzyszenia „Azyl” za wspólną zabawę, a rodzicom za pomoc w zbiórce żywności.

 

 

Dzień Babci i Dziadka 

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego człowieka, dlatego dzieci z naszego przedszkola zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały, tańczyły a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku. Z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Następnie dzieci zaprosiły swoich dziadków na poczęstunek, który przygotowali rodzice. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

w Bibliotece Miejskiej Oddział dla dzieci i młodzieży

w Bartoszycach

 

Dnia 19 stycznia dzieci z gr. „Biedronki” uczciły Dzień babci i Dziadka w towarzystwie zaprzyjaźnionych z biblioteką pań z Uniwersytetu III wieku. Dzieci pod kierunkiem swojej pani przygotowały krótki program artystyczny oraz wykonały własnoręcznie laurki dla babci i dziadka. Panie z Uniwersytetu III wieku również miały dla dzieci  niespodziankę. Zaprezentowały autorską interpretację wierszy Juliana Tuwima „Lokomotywę” oraz „Rzepkę” z udziałem dzieci. Wszyscy świetnie się bawili. Był to mile spędzony czas, pełen uśmiechu i rości.

 

 

 

 

  Bal karnawałowy

Bal karnawałowy to dzień niezwykły, bardzo wyczekiwany przez przedszkolaków. Taki bal odbył się również w naszym przedszkolu 8 stycznia. Niezliczone księżniczki, Elzy, kotki, motyle, piraci, żołnierze, policjanci, spider-men,  a także inne postacie z bajek bawiły się świetnie, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach. W tym dniu dzieci miały możliwość wykonania  pamiątkowych zdjęć.  Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie się w przygotowaniu pięknych strojów dzieciom.         

 

 

 

 

 

Jasełka 

Okres przedświąteczny jest dla naszych milusińskich czasem szczególnym. W życiu przedszkolaka dzieją się wtedy rzeczy magiczne. Sale zamieniają się wystrój na zimowo-świąteczny a wokół rozbrzmiewają melodie kolęd. Atmosferę Świąt Bożego Narodzenia w szczególności oddają przedstawienia Jasełek, które w naszym przedszkolu na stałe weszły do kalendarza rodzinnych imprez. W specjalnie przygotowanych strojach oraz pięknej scenografii nawiązującej do Betleje, dzieci przedstawiły sceny z narodzin Jezusa. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświeceniem odtworzyli swoje role a licznie zgromadzeni goście po zakończonym występie nagrodzili swe pociechy gromkimi brawami. Popłynęła moc życzeń a rodzice i dzieci zostali obdarowani prezentami. 

 

 

 "Mikołajkowe czytanie"

8 grudnia odbyła się IX edycja „Mikołajkowe czytanie”, które jest organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną oddział dla Dzieci i Młodzieży w Bartoszycach. Celem spotkania było podsumowanie czytelnictwa i rozdanie nagród dla najbardziej aktywnych czytelników  z bartoszyckich przedszkoli.  Dzieci z gr. „Krasnale” i „Biedronki” z naszego przedszkola uświetniły spotkanie programem artystycznym, wprowadziły świąteczny nastrój i zachęciły do rozmów z Mikołajem. Spotkanie zakończyła wspólna zabawa. 

 

 

Mikołajki z Zumbą kids

„Mikołajki” –to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Czas oczekiwania na Mikołaja upłyną dzieciom szybko, dzięki wspólnej zabawie przy Zumbie kids, którą poprowadziła pani Aneta Jagiełło. Mikołaj nie zawiódł dzieci i przyszedł do naszego przedszkola z workiem pełnym prezentów. Wspólna zabawa i rozmowy z Mikołajem zostaną na długo w pamięci naszych przedszkolaków.

 

  

Jestem już prawdziwym przedszkolakiem

 Jak co roku w naszym przedszkolu w grupie „Jeżyki” odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”. Uroczystość odbyła się w obecności zaproszonych gości oraz rodziców. Był to szczególny dzień dla dzieci, które  po raz pierwszy wystąpiły przed licznie zgromadzoną publicznością. Impreza rozpoczęła się od uroczystego wejścia wszystkich przedszkolaków. Następnie w przygotowanym przez nauczycielkę programie artystycznym pięknie ubrane dzieci wesoło prezentowały swoje umiejętności: wokalne, recytatorskie i taneczne. Po występie odbyła się „ceremonia” pasowania na przedszkolaka  przez panią Dyrektor  symbolicznym ołówkiem. Na pamiętkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz  pamiątkowego misia. Po oficjalnej części, był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

 

 

 

 

Zabawa Andrzejkowa 

27 listopada odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. Już od samego rana w naszym przedszkolu panowała atmosfera pełna napięcia i wyczekiwania. A wróżby? Ogromną ciekawość wzbudziło wróżenie z wosku, kubków i butów. Lanie wosku i „rozczytywanie” figur, które z niego się odlały, rozbudzały naszą wyobraźnię. Uwieńczeniem całości była wspólna zabawa taneczna prowadzona przez zespół "KODA". Dzień ten dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń i przeżyć. 

 

 

 

 Spotkanie z przedstawicielem Koła Łowieckiego "Szarak"

W  przedszkolu już po raz drugi zorganizowano zbiórkę kasztanów, żołędzi, warzyw i innych przysmaków dla zwierząt leśnych w ramach akcji „Pomagamy i dokarmiamy zwierzęta”. Karma ta została przekazana podczas spotkania z przedstawicielem Koła Łowieckiego „Szarak” panem Bogdanem Wawirowiczem. W trakcie tego spotkania dzieci zapoznały się z rolą myśliwych w gospodarce leśnej , poznały gatunki zwierząt żyjących w naszych lasach oraz dowiedziały się jak ważne jest dokarmianie zwierząt zimą. Spotkanie to odbyło się w naszym przedszkolu dnia 17 listopada 2015  i było ono kolejnym etapem współpracy naszego przedszkola z Kołem Łowieckim „Szarak”. Na koniec spotkania w podziękowaniu za zbiórkę karmy wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki.

 

                                                                Z wizytą w Bibliotece 

5 listopada 2015 r. dzieci z gr. "Biedronki"  odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną Oddział dla Dzieci i Młodzieży. Przedszkolaki zostały bardzo miło przyjęte przez panie bibliotekarki: Janinę Kozłowską i  Joannę Turuta. Następnie dzieci ustawione w pociąg wyruszyły z panią bibliotekarką na „Przygodę z Książką”. Przedszkolaki poznały pomieszczenia biblioteczne, dowiedziały się, z których regałów mogą wybrać książki do wypożyczenia, a  co najważniejsze pani bibliotekarka wyjaśniła dzieciom co trzeba zrobić, aby zapisać się do Biblioteki oraz opowiedziała o pracy bibliotekarza.
Pani  bibliotekarka poruszyła z dziećmi temat: „Jak dbać o książki?”. Na spotkaniu nie zabrakło głośnego czytania- pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajeczki. Po wysłuchaniu dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowie.
Na zakończenie przedszkolaki dostały na pamiątkę spotkania zakładkę do książki. Spotkanie odbyło się w miłej, radosnej atmosferze.
Dziękujemy bardzo serdecznie paniom bibliotekarkom za bardzo ciekawe spotkanie.  

Święto Drzewa

Od kilku lat w naszym przedszkolu żywo obchodzimy Święto Drzewa. Naszym marzeniem jest żyć i cieszyć się pięknym przyrody. By te marzenia  jest żyć i cieszyć się pięknem przyrody. By te marzenia miały się spełnić, należy szczególnie w takich dniach zatrzymać się i zrobić coś dla natury. My do naszego przedszkola zaprosiliśmy pana leśnika, który opowiedział nam o znaczeniu drzew w naszym życiu oraz ich budowie. Nasz gość przywiózł nam sadzonki dębu które z jego pomocą posadziliśmy w naszym przedszkolnym ogródku. Będziemy szczególnie dbać o te drzewka, obserwować jak rosną, a jak będą już duże będziemy zbierać jesienią opadające z nich żołędzie. A ponieważ tegoroczna edycja tego święta nosiła hasło „Czytamy drzewom” nasze panie przeczytały nam opowiadanie o przyrodzie. Wysłuchiwaliśmy go z zaciekawieniem oddychając świeżym powietrzem wśród nowo posadzonych drzewek.

 

 

Dzień Edukacji Narodowej 

14 października to wyjątkowy dzień nie tylko dla nauczycieli ale również dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ jest to Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie i nauczanie. Tego dnia starszaki z grupy „Smerfy” i :Biedronki” zaprosiły wszystkie dzieci i pracowników na akademię. Nie zabrakło wierszyków, piosenek i życzeń płynących z głębi serca. Wszyscy zostali również obdarowani przez małych artystów laurkami i słodką niespodzianką.

 

 

"Poznajemy zawody naszych rodziców"

24 wrzesnia 2015 roku gośćmi naszego przedszkola byli przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej. Pan Igor przedstawił dzieciom tajniki swojej pracy, opowiedział na czym polega praca w żandarmerii. Dzieci obejrzały samochód, a następnie zaciekawiły się walizkami, które zostały przyniesione na plac przedszkolny. W walizkach znajdowały się przyrządy do odczytywania odcisków linii papilarnych, dzieci miały okazję zobaczyć w jaki sposób należy je zdjąć. Same mogły odbić swój odcisk palca a odczyt zabrać do domu. Było to bardzo interesujące i ciekawe przeżycie dla naszych przedszkolaków.

 

 

 Dzień Przedszkolaka

 

Po raz kolejny 20 września obchodzimy   Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – dzień  podkreślający wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju  dzieci .  W naszym przedszkolu już po raz drugi, w oczekiwaniu na ten wyjątkowy dzień, dzieci miały tydzień niespodzianek:

·         Na placu przedszkolnym odbyła się ZUMBA kids prowadzona przez instruktora Anetę Jagiełło

·         Dzieci ze wszystkich grup otrzymały z rąk pani Dyrektor nowe zabawki, gry i układanki

·         W tym samym tygodniu obchodziliśmy „Święto pieczonego ziemniaka”

·         Odbył się również „Bal przedszkolaka”, który poprowadził „Zespół Kowala”. W tym dniu dzieci i pracownicy przedszkola byli ubrani w jednakowe kolorowe koszulki, które podkreślały przynależność do poszczególnych grup.

Punktem kulminacyjnym były emblematy z napisem „Dzień Przedszkolaka” i owocowy tort dla każdej grupy. Tydzień niespodzianek był okazją do wspólnej zabawy, dostarczył dzieciom wiele miłych wrażeń i mamy nadzieję, że na długo zostanie w ich pamięci.

 

 

 

 

 do góry | modyf: 2016-09-26, 17:52 | 44317 odsłon
Odsłony: 63231 :: Dzisiaj: 73 :: Online: 1 :: | administracja