POLITYKA PRYWATNOڌCI
Luty 2025
      | modyf: Anna Podhalska 2025-03-23, 21:10 | 2282 odsłon
serwiszglossie

 

Dzień Języka Ojczystego

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Dziś w każdej grupie były zabawy ,w których główną rolę odegrały „mowa i słowa”. Dzieci poznawały popularnych autorów literatury dla dzieci oraz ich utwory, dzieci bawiły się z wierszem „Lokomotywa” i „Chory kotek”, uczestniczyły w zabawach logopedycznych z wykorzystaniem ilustracji i łamigłówek językowych.  W starszych grypach dzieci rozwiązywały „literackie” zagadki oraz rebusy obrazkowo – wyrazowe, próbowały rówież recytować trudne „łamańce językowe”. Przekonaliśmy się, że język polski nie jest łatwy i prosty. Dzisiejszy dzień uświadomił dzieciom, że polszczyzna jest jednym z 25 największych i najtrudniejszych języków na świecie. Język jest czymś w rodzaju okularów, przez które patrzymy na świat, jest częścią każdego z nas – mówimy nim niemal od urodzenia. Zabawy miały na celu zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o język ojczysty, troskę o jego rozwój i przetrwanie.

 

 

 

 

 

Dzień Kota
 

17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota, tej okazji, przedszkolaki na zajęciach zamieniły się w kociaki. Dzieci z grupy Krasnale wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wysłuchały opowiadania o chorym kotku a później uczyły się, w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka, dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Były też wesołe „kocie zabawy", rozwiązywanie zagadek oraz wykonanie kotka. 

Grupa Krasnale

 

 

 

 

 

 

 

Ze względu na to, że 14 lutego na całym świecie obchodzony jest jako Dzień Świętego Walentego i w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć tego magicznego święta miłości. Dla najmłodszych stanowi ono symbol przyjaźni, relacji międzyludzkich i radości wspólnego przebywania.

Zanim rozpoczęły się wesołe zabawy, przedszkolaki rozmawiały ze swoimi wychowawczyniami na temat Walentynek, ale także o tym „Czym jest miłość?” i „Jak ją okazujemy?”. Później przyszedł czas na zabawy przy muzyce – „Taniec na gazecie”, „Odszukaj druga połówkę”, „Mam serduszko”, „Walentynkowy taniec z balonami”. Każde dziecko miało możliwość przygotowania dla wybranej osoby kartki walentynkowej. Przedszkolaki wiedzą już, że tym, co naprawdę się liczy, jest życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi.

Grupa Misie 

 

 

Grupa Krasnale 

 

 

Grupa Smerfy

 

 

 

 

Bo sport to zdrowie- wyjście na halę widowiskowo-sportową

 

Grupa Biedronki 

 

 

 

 

 

DZIEŃ PIZZY 

 

Dnia 7 i 10 lutego we wszystkich grupach przedszkolnych obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Tego dnia sale naszego przedszkola zamieniły się w prawdziwe, włoskie pizzerie. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi. Dzieci w trakcie zabaw świetnie się bawiły, miały możliwość stworzenia w grupach kolorowych, smakowicie wyglądającej pizzy, używając do tego przeróżnych składników. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej pizzy przygotowanej przez nasze przedszkolaki. To był niezwykle smakowity dzień! 

 Grupa Jeżyki 

 

 

Grupa Misie 

 

 

 

Grupa Krasnale 

 

 

Grupa Biedronki

 

 

 

Grupa Smerfy

 

 

 

 

 

Urodziny Pani Dyrektor 

Niech w Pani sercu zawsze gości spokój, a osiągnięcia przedszkola stanowią dowód na to, jak wielkie znaczenie ma Pani praca.Szczęście niech towarzyszy w każdej sferze życia, a marzenia zawodowe i osobiste niech zawsze znajdują swoje spełnienie. Życzymy także zdrowia i siły, by z uśmiechem stawiać czoła codziennym obowiązkom.

Życzą wszyscy pracownicy przedszkola 

 

 

 Szkolenie pracowników z pierwszej pomocy przedmedycznej- GRUPA AL-MED

 

 

 




do góry | modyf: Anna Podhalska 2025-03-23, 21:10 | 2282 odsłon
Odsłony: 2244 :: Dzisiaj: 176 :: Online: 5 :: | administracja