POLITYKA PRYWATNOŚŒCI
ZAJĘCIA DODATKOWE
      | modyf: Anna Podhalska 2020-07-27, 17:57 | 32481 odsłon
serwiszglossie

 

 

Koncerty filharmonii

 

Odbywają się raz w miesiącu, prowadzone są przez muzyków Filharmonii w Olsztynie. Podczas spotkań dzieci poznają instrumenty muzyczne, na których muzycy prezentują utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej. Dzieci mają możliwość poznania różnorodności utworów muzycznych polskiej i światowej sławy kompozytorów.


Język angielski  

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Prowadzone są przez Olsztyńskie Centrum Helen Doron. Metoda nauki języka angielskiego polega na codziennym osłuchaniu się z przygotowanymi na płycie CD piosenkami, historyjkami i rymowankami, a podczas zajęć z prowadzącym, w trakcie zabawy dzieci poznają znaczenie dźwięków i poszczególnych słów.

 

Spotkania teatralne

Odbywają się raz w miesiącu.Korzystamy z bogatej oferty profesjonalnych grup teatralnych naszego kraju, prezentujących bajki, bajeczki i baśnie o różnorodnej tematyce, wyzwalające w dzieciach pozytywne emocje z doświadczeniem przeżyć estetycznych. Dzieci obcują z językiem literackim, dostrzegają piękno mowy ojczystej. Spotkania te rozwijają wyobraźnię i wrażliwość, kształtują umiejętność świadomego posługiwania się słowem, mową ciała, zwiększają poczucie własnej wartości.

 Zajęcia rytmiczne

 Prowadzone są raz w tygodniu we wszystkich grupach wiekowych przez instruktora rytmiki. Zajęcia te oddziaływają na wyobraźnię, doskonalą koordynację słowno- ruchową, pobudzają aktywność dzieci, a poznawane piosenki wzbogacają wiedzę o otaczającym świecie, a także rozwijają słownictwo dzieci, kształtują osobowoś 

 

Zajęcia taneczne

 Zajęcia taneczne odbywają się raz w tygodniu a prowadzone są przez instruktora tańca towarzyskiego. Dzieci uczą się tańców towarzyskich, które wpływają na rozwój ogólnej sprawności i zręczności ruchowej, pobudzają aktywność artystyczną, mobilizują do koncentracji uwagi i logicznego myślenia, doskonalą pamięć i rozwijają wyobraźnię dziecka.
 

 

Zajęcia logopedyczne

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w grupie dzieci 4,5 oraz 6 letnich. Po badaniach przesiewowych mowy, wyłonione są dzieci, które objęte są indywidualną opieką logopedyczną. Czas trwania zajęć uzależniony jest od możliwości i potrzeb dziecka. Rodzice maja możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji z nauczycielem logopedii.

 

Zajęcia bębniarskie

Raz w miesiącu odbywają się warsztaty rytmiczno-ruchowe z bębnami afrykańskimi i różnymi perkusjonaliami z egzotycznych krajów. Każde dziecko ma okazje grania na wybranym instrumencie, przez co poznaje podstawę budowy rytmu, wyrabia wrażliwość i pamięć słuchową, a przede wszystkim-świetnie się bawi.

 


 
 tagi: Bartoszyce, przedszkole, dzieci, szkoła, niepubliczne, stokrotka, oddział, zabawki
do góry | modyf: Anna Podhalska 2020-07-27, 17:57 | 32481 odsłon
Koncerty, filharmonii, muzyków,Olsztynie, instrumenty,muzyczne,utwory, muzyki, klasycznej, rozrywkoweji, kompozytorówy,Centrum, Helen Doron, Spotkania teatralne, oddechu, logopedii, bębnami,afrykańskimi ,pamięć,
Odsłony: 10672 :: Dzisiaj: 115 :: Online: 1 :: | administracja