POLITYKA PRYWATNOŚŒCI
      | modyf: Anna Podhalska 2020-09-5, 11:13 | 23340 odsłon
serwiszglossie

                                                          Festyn  „Mama, tata i ja”

Dnia 13 czerwca odbył się w naszym przedszkolu Festyn Rodzinny, który  rozpoczęła pani dyrektor Krystyna Liberna, która przywitała zgromadzonych gości i naszych przedszkolaków. Zabawę poprowadził  pan Marcin. Były wspólne zabawy przy muzyce a także różnego rodzaju konkurencje sportowe dla dzieci i rodziców między innymi: przeciąganie liny, Do dyspozycji dzieci były rozłożone duże klocki, dzięki którym dzieci mogły przenieś się w świat fantazji. Dużym zainteresowaniem cieszył dmuchany zamek do skakania oraz „ krowa – dmuchaniec” która można było wydoić. Nie zabrakło  kącika plastycznego oraz kącika do malowania twarzy. Gdy ktoś poczuł się głodny  lub spragniony  mógł skorzystać z kulinarnych specjałów: kiełbasek z grilla, bigosu, frytek, gofrów i ciast które upiekli rodzice. Festyn rodzinny okazał się dla dzieci źródłem wielkiej radości  i był okazją do wspólnej zabawy z rodzicami. Pogoda jednak spłatała nam figla i musieliśmy przenieść się do przedszkola. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i pomoc rodziców przy jej organizacji.

 

 

 

Nocka zuchowa

Z dnia 7  na 8 czerwca dzieci z próbnej  gromady zuchowej „Leśne skrzaty” i „Ibiz” nocowały w przedszkolu. Zuchy wraz z opiekunami wybrały się do bajkowej krainy. Na początku odwiedził ich pan Tomek z pomocnikami, który poprowadził  zabawy ruchowe z Taekwon-do. Po kolacji na zuchy czekała kolejna atrakcja  - taniec z ogniem ,dzieci były pod ogromnym wrażeniem i z zachwytem go ogladały. Dzień zakończyliśmy wspólnym śpiewem i pląsami przy ognisku. Zuchy już nie mogą się doczekać kolejnej nocki w przedszkolu. 

 

 

 

 

Skarb z morskich głębin

Dnia  7  czerwca dzieci z gr. „Krasnale” wybrały się na mini zawody do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach .  Dzieci zostały powitane przez Pirata i Piratkę, którzy podzielili  przedszkolaków  na drużyny: Papugi, Ośmiorniczki, Krewetki, Majtasy, Wilki Morskie. Zadaniem każdej z drużyn było jak najszybciej pokonać przygotowane konkurencje sportowe. Wszystkie dzieci bardzo wesoło się bawiły i z dużym zaangażowaniem wykonywali kolejne konkurencje sportowe. Ostatnie zadanie wszystkie drużyny musiały wykonać wspólnie tzn. załapać Pirata z jego tajemniczą skrzynią, w której był ukryty skarb. Oczywiście dzieci pokonały Pirata i zdobyły słodkie niespodzianki. Bardzo dziękujemy Pani Edycie i jej uczniom za tak fajnie przygotowaną zabawę sportową.

 

                                              Zabytki Bartoszyc

W dniach 29-30 maj dzieci z gr. „Krasnale”, „Biedronki”, „Smerfy” wybrały się do Bramy Lidzbarskiej. Najpierw miały do pokonania wąskie schody prowadzące na wieżę zegarową, gdzie zobaczyły mechanizm zegara, dowiedziały się jak działają jego tryby orz jak porusza się wahadło. Miały tez okazję zobaczyć jak nakręca się tak duży zegar. Następnie oglądały kolejne pietra Bramy Lidzbarskiej, gdzie znajdują się różne obrazy malowane przez lokalnych artystów. Były też tam dwa duże krzesła wyglądające jak tron Króla i Królowej, na których można było usiąść. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki oraz całość przedsięwzięcia uwieńczono fotografią.

 

 

 

Sprintem do maratonu

Dnia 24 maja dzieci z naszego przedszkola wzięły udział  w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków. Akcja propagowana jest na terenie całej Polski przez miesięcznik "Bliżej Przedszkola". Celem tej akcji jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz rozpowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Uroczystość rozpoczęliśmy od zaśpiewania hymnu pt. „Sprintem do maratonu”. Następnie pani Irena z panią Anią poprowadziły rozgrzewkę przygotowując małych maratończyków do biegu. Każda grupa  przedszkolna przebiegła wyznaczoną trasę a na mecie czekały na naszych maratończyków medale i dyplomy. Wszystkim  przedszkolakom oraz Paniom gratulujemy!

 

 

 

Poznajemy zawody

Dnia 21.05.2019r. w grupie „Krasnale” odbyło się spotkanie z Funkcjonariuszką Straży Granicznej, która zapoznała dzieci ze specyfiką swojej pracy. Dzieci z zaciekawieniem oglądały sprzęt jakim na co dzień funkcjonariusze  posługują się na służbie. Każde dziecko miał możliwość obejrzenia: czapek, kasków ochronnych wykorzystywanych podczas akcji specjalnych oraz założenia kamizelek taktycznych. Na zakończenie spotkania było oczywiście pamiątkowe zdjęcie z naszym gościem.

 

 

 

 

 

Edukacja ekologiczna w przedszkolu 

Dnia 20.05.2019r. gościliśmy  w naszym przedszkolu panią z ZGO, która przeprowadziła zajęcia o tematyce ekologicznej dotyczącej selektywnej zbiórki odpadów, oszczędności wody, oszczędności energii, ochrony powietrza, „odnawialne źródła energii” – czyli co każdy z nas może zrobić dobrego dla środowiska. Zajęcia polegały na łączeniu ze sobą elementów związanych z codziennym życiem czyli praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy. Zajęcia miały na celu rozwijanie wrażliwości i pozytywnych postaw wobec przyrody i środowiska. 

 

 

Poznajemy zawody 

Dnia 10.05.2019r, grupa „Krasnale” wybrała się na wycieczkę do Firmy W-M Glass, która zajmuje się obróbką szkła. Dzieci miały możliwość obejrzenia całego procesu obróbki szkła: wycinanie w szkle kształtów, frazowanie i szlifowanie szkła oraz luster, malowanie, hartowanie itp. W salonie firmy mogliśmy podziwiać różne wyroby ze szkła, nie tylko lustra ale drzwi wykonane z kolorowego szkła, obrazy, schody, przeszklenia stałe. Dużą atrakcja szczególnie dla chłopców była możliwość spędzenia chwili w kabinie tira. Na zakończenie dzieci i panie otrzymały od właścicieli firmy  słodkie niespodzianki. Jesteśmy wdzięczni za zorganizowanie tak interesującej wycieczki.

 

 

 

 

 

Dnia 10.05.2019 w ramach spotkań „Poznajemy zawody” grupa „Biedronki” wybrała się na granicę Państwa Bezledy, aby poznać pracę straży granicznej. Dzieci dowiedziały się na czym polega ich praca, miały możliwość z bliska zobaczyć oprzyrządowanie jakim dysponuje straż graniczna podczas swojej odpowiedzialnej pracy. O pracy straży granicznej opowiadał jej przedstawiciel, dzieci z zainteresowaniem słuchały tych informacji a potem zadawały pytania. Dzieci miały możliwość zaobserwowania psa, który pracuje na granicy a jego głównym zadaniem jest wyszukiwanie narkotyków. W dalszej kolejności przeszły do miejsca gdzie zobaczyły biało-czerwone słupy oznaczające granicę Państwa. Wszystkie dzieci były pod dużym wrażeniem spotkania. Na zakończenie spotkania mama jednego z naszych przedszkolaków rozdała dzieciom zakładki do książek. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem. 

 

                                        Festiwal tańców i piosenek patriotycznych

25.06.2019r. w naszym przedszkolu odbył się Festiwal Piosenek i Tańców Patriotycznych. Wśród gości zaproszeni zostali przedstawiciele rodziców poszczególnych grup.

Celem tego spotkania było rozbudzenie zainteresowań dzieci i rodziców polską piosenką i tańcem ludowym i patriotycznym, promowanie polskiej kultury i tradycji oraz uczczenie zbliżającego się Święta Flagi.

Uroczystość została rozpoczęta wspólnym odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Następnie dzieci z poszczególnych grup w odświętnych strojach zatańczyły m.in. poloneza, szota, krakowiaka i zaśpiewały pieśni ludowe i patriotyczne. Można było usłyszeć np. „Lipkę”, „Czerwone jabłuszko”, „Maszerują strzelcy”, „Taki kraj” czy „My, pierwsza brygada”.

Po części artystycznej przedszkolaki wzięły udział w quizie o naszym kraju podczas którego wykazały się ogromną wiedzą na temat swojej ojczyzny.

Uroczystość zakończyło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt: „Polska-mój kraj” i wspólne pamiątkowe zdjęcia.

 Całemu wydarzeniu towarzyszyła podniosła atmosfera i na pewno zapadnie ono w naszej pamięci.

 

Warsztaty Wielkanocne

W Bibliotece Dziecięcej przy współpracy z Paniami Uniwersytetu Trzeciego Wieku  dnia 17 kwietnia dzieci z gr. „Krasnale” uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych. Przedszkolaki miały możliwość poznania rożnych technik ozdabiania jaj: malowanie ich woskiem pszczelim, drapanki czyli wyskrobywanie na wydmuszkach gęsich jaj, wzorków za pomocą ostrego nożyka itp. Następnie z przygotowanych na stołach styropianowych jajek i kolorowych serwetek dzieci  miały możliwość poznania nowej  techniki decupage. Wszystkie dzieci z wielką radością i zapałem zabrały się do pracy, która przyniosła im wiele radości i satysfakcji.

 

 

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Książki

2 kwietnia dzieci z gr. „Krasnale” i „Smerfy” świętowali w Bibliotece Dziecięcej Międzynarodowy Dzień Książki, który wypada w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Baśnie przeczytane w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięci i zostają z nami przez całe dorosłe życie. Z tej okazji Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprezentowały – przeczytały baśń pt. „Dzikie łabędzie”. Następnie odbył się mini Quiz Andersenada, który dotyczył znanych baśni Andersena. Dzieci wykazały się dużą znajomością literatury dziecięcej. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom czym jest książka i jak wiele radości sprawia jej czytanie.

                                                      „Wiosenne podchody”

 Przyjście nowej pory   -   wiosny   jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda.

To był niezwykły dzień. Już od rana w naszym przedszkolu panowało poruszenie. Witając wiosnę,  21  marca  zorganizowałyśmy  w  przedszkolu  „Zielony  Dzień”.  Każde  dziecko w tym dniu  miało  zielony  strój, a na czapkach element symbolizujący wiosnę. O  godz. 10.00  wszystkie   przedszkolaki  wraz  ze  swoimi  paniami  zebrały  się na placu przedszkolnym, żeby  wspólnie  powitać  Panią  Wiosnę. Następnie pani dyrektor odczytała list od panującej jeszcze pani Zimy ze wskazówkami, jak znaleźć wiosnę. W liście tym Zima napisała, że mamy rozwiązać różne zadania, które pomogą nam odnaleźć uwięzioną Wiosnę. Tak zaczęła się zabawa w "Podchody". Śladami strzałek pozostawionych przez panią Zimę, z Marzanną na czele i przy akompaniamencie grzechotek wykonanych z butelek ruszyliśmy w poszukiwaniu kopert z zadaniami. Wykonując zadania rozwiązywaliśmy zagadki o wiosennej tematyce, śpiewaliśmy piosenki, wznosiliśmy okrzyki. Wszystkie zadania wykonaliśmy wzorowo a ostatnimi z nich było przepędzenie Marzanny i odnalezienie pani Wiosny na podstawie mapy. Jakaż była radość kiedy i te zadania udało nam się wykonać. Uwolniona pani Wiosna w błękitnej sukience z radością włączyła się do wspólnej zabawy. Uroczystość zakończyła się tańcem z Panią Wiosną oraz wspólnym okrzykiem: „Marzanno, marzanno, ty zimowa panno ciebie pożegnamy wiosnę przywitamy!”.

 Z niecierpliwością czekamy na kolejny taki dzień!!!

 

                                                      Dzień Myśli Braterskiej

Dnia 25 lutego w naszym przedszkolu gromady zuchowe „Leśne skrzaty” i „Ibiz” świętowały Dzień Myśli Braterskiej – najważniejsze święto harcerzy i skautów z całego świata. Upamiętnia ono dzień urodzin twórcy i założyciela skautingu Roberta Baden-Powella. W tym dniu zuchy miały swoją zbiórkę podczas której bawiły się, układały puzzle przedstawiające postać Roberta Baden-Powella. Przy okazji dowiedziały się o jego działalności i zasługach w dziedzinie harcerstwa. Aby uczcić dzień jego urodzin zuchy   przy pomocy drużynowych przygotowały  torty. Uwieńczeniem spotkania był wspólny słodki poczęstunek, który samodzielnie wykonały.

 

 

Międzynarodowy Dzień Kota

18 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota. W tym dniu gościliśmy pana Łukasza M. z Urzędu Miasta Bartoszyce oraz panią Justynę J. z Fundacji Niechciane Zwierzęta. Opowiedzieli  oni przedszkolakom o zwyczajach kotów i sposobie właściwej opieki nad nimi. Nie zabrakło zabaw ruchowych zagadek dotyczących ras kotów  oraz znanych kotów bajkowych. Następnie nasi goście zaprosili wszystkie dzieci do wykonania prac plastycznych, które zostały wykonane w sposób ciekawy z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych. To wyjątkowe spotkanie zakończyło się przekazaniem przez dzieci karmy dla bezdomnych zwierząt zgromadzonych dzięki pomocy rodziców. W podziękowaniu za przygotowanie akcji dzieci otrzymały dyplomy od naszych Gości  oraz domek dla bezdomnych kotów, który został ustawiony na terenie naszego przedszkola.

 

 

 

Mali Wielcy Ratownicy

Dnia 5 lutego w gr. „Smerfy” odbyło się spotkanie z cyklu „Mali Wielcy Ratownicy”. Gośćmi byli strażacy oraz policjant. Dzieci rozpoznawały zagrożenia jakim możemy ulec w różnych sytuacjach życiowych w domu, w przedszkolu, na placu zabaw. Dzieci zapoznały się z techniką opatrywania ran powstałych w wyniku skaleczenia lub oparzenia. Chętnie uczyły się wykonywać opatrunki wykorzystując do tego gaziki, bandaże, zaopatrywały rany głowy, nogi i ręki. Dzięki tym zajęciom dzieci nabywają umiejętność i wiedzę, którą mogą wykorzystać w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia.

 

 

                                          „100 lat Babci i Dziadkowi”

Dzień Babci i Dziadka to jedno z najwspanialszych świąt, jakie możemy obchodzić w przedszkolu. Spotykamy się bowiem z gośćmi, którzy przybyli na nasze zaproszenie, aby wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka- święto osób, którym tak wiele zawdzięczamy. To właśnie dziadkowie poświęcają wnukom swój wolny czas, opiekują się nimi, chodzą na spacery, opowiadają ciekawe historie, uczą poznawać świat.

Za ich mądre rady i słowa, które są wskazówką w dorosłym życiu i znajdują potwierdzenie w rzeczywistości z całego serca dziękujemy. Dlatego też  dzieci

z naszego przedszkola w programach artystycznych w swoim wykonaniu, za pomocą wierszy, piosenek, tańców i krótkich inscenizacji, pragną wyrazić miłość, wdzięczność, szacunek swoim kochanym babciom i dziadkom, a przede wszystkim życzyć im zdrowia, pogodnych dni i spokojnych nocy, uśmiechów na co dzień, bez trosk i zmartwień, wszystkiego co jest najlepsze, a ich doświadczenie i mądrość życiowa niech będą drogowskazem uczciwego i odpowiedzialnego życia. DZIĘKUJEMY!

Po programach artystycznych, wręczeniu laurek i niespodzianek, złożeniu życzeń, dzieci zaprosiły gości do tańców, zabaw, wspólnych rozmów przy stołach pełnych słodkości, przygotowanych przez swoich  rodziców.

Taki dzień w przedszkolu przyniósł wszystkim wiele radości, niezapomnianych wrażeń i z całą pewnością będzie długo i mile wspominany.

 

 

 

 

 

 

Bal karnawałowy

„ W karnawale wszyscy urządzają bale

to tradycja bardzo stara

strojów pięknych co nie miara.

Niech się bawią duzi, mali

Zgromadzeni na tej sali” 

Dnia 11 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Bal karnawałowy. Gorące rytmy porwały do tańca: piratów, królewny, wróżki, policjantów i inne postacie bajkowe. Wszystkie dzieci  bawiły się świetnie uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach a skoczna muzyka zachęcała do tańca. Bal przebiegł w milej i serdecznej atmosferze oraz dostarczył niezapomnianych wraeń.

Jasełka

Dnia 18 grudnia dzieci z grupy "Smerfy" w naszym przedszkolu przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci przebrane  w kostiumy postaci z bajek interpretowały w sposób aktorski swoje role. Przy żłóbku stały aniołki, do szopki przybyli pastuszkowie oraz postacie ze znanych bajek, które przyniosły Dzieciątku dary. Nasi artyści recytowali swoje kwestie oraz wykonali układ taneczno-ruchowy. Całej tej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama bajkowych kolęd w wykonaniu dzieci. Na koniec przedszkolaki wręczyły swoim bliskim świąteczne upominki a do małych wykonawców przybył niespodziewany gość- Święty Mikołaj z wielkim workiem prezentów. Z pewnością to przedświąteczne popołudnie zapadnie w pamięci naszych milusińskich. 

 

 „Razem na święta”

 Ogólnopolska akcja związana z przedświątecznym wolontariatem

W związku z włączeniem się w akcje dzieci z grupy „Smerfy” wykonały własnoręcznie drobne upominki świąteczne: przestrzenne aniołki oraz upiekły i udekorowały pierniczki. Upominkami tymi zostały obdarowane osoby samotne zamieszkujące bartoszycki Dom Pomocy Społecznej. Celem podjętych działań było wzbudzanie u dzieci współczucia, empatii oraz czerpania satysfakcji i radość i z obdarowywania innych. 

 

 

Spotkania świąteczne

Tradycja w naszym przedszkolu jest organizowanie spotkań z rodzicami przed  świętami Bożego Narodzenia. W grupie „Misie”, „Krasnale” i „Biedronki” odbyły się spotkania świąteczne połączone z warsztatami artystycznymi. Dzieci zaprezentowały krótkie programy artystyczne wprowadzające wszystkich w świąteczny nastrój. Po występach dzieci wraz z rodzicami przystąpiły do części warsztatowej spotkania na której powstawały ciekawe, oryginalne i niepowtarzalne ozdoby miedzy innymi: bombki, aniołki, łańcuchy. Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze przy dźwiękach kolęd. Wszyscy dobrze się bawili. Oczywiście nie zabrakło Mikołaja, który przyniósł dzieciom prezenty. Warsztaty były doskonałą okazją do świetnej zabawy i spędzenia czasu w rodzinnym gronie oraz niezwykłą lekcją kreatywności i zdolności manualnych. Na zakończenie spotkania dzieci obdarowały swoich rodziców własnoręcznie wykonanymi upominkami.

 

 

 

Mikołajki

„Mikołajki mogą być jak z bajki…..

dla każdego

dla Tomka, dla Majki, dla Agnieszki….

Więc uwaga

dziś Mikołaj zaprasza”

Mikołajki w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci  dzień w roku. Każda grupa wykonywała bardzo ciekawe prace plastyczne przedstawiające miedzy innymi Mikołaja. Różnorodne techniki sprawiły, ze każda praca była bardzo ciekawa i oryginalna. W ten wyjątkowy dzień do przedszkola przybyli: „Bałwanek Krejzolek” i „Elf”, którzy opowiedzieli dzieciom o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia, a następnie zaprosili do wspólnej wesołej zabawy przy muzyce. Do przedszkola przybył też długo oczekiwany gość – Mikołaj, który przywiózł dzieciom niespodzianki. Wspólna zabawa z Mikołajem na długo zostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

 

Andrzejki

„Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii i czarów” 

Zabawa andrzejkowa to już tradycja w naszym przedszkolu. Jest ona oy połączonej z wróżbami. Ogromną ciekawość dzieci wzbudziło lanie wosku i „odczytywanie” znaczenia powstałych figur oraz wróżenie z butów. W czasie tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten magiczny dzień był okazją do poznania przez dzieci tradycji i zwyczajów ludowych. Wspólne andrzejkowe zabawy przyczyniły się też do integracji dzieci ze wszystkich grup. 

 

Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 23.11.2018 roku w naszym przedszkolu miało miejsce jedno z ważniejszych wydarzeń jakim jest pasowanie na przedszkolaka. Dzieci z gr. „Jeżyki” w obecności rodziców, p. dyrektor oraz pracowników przedszkola uroczyście przyjęły tytuł przedszkolaka Niepublicznego Przedszkola „Stokrotka”. Tak naprawdę ten uroczysty dzień jest zakończeniem okresu adaptacyjnego dziecka 3- letniego do nowych warunków. I choć nie jest on łatwy dla dzieci jak i również dla dorosłych (nas jako pracowników przedszkola rodziców dzieci)  dołożyliśmy wiele starań, aby ten czas przebiegł w miarę łagodnie, a dzieci nabrały pewności, że nasze przedszkole to miejsce, do którego chce się  przychodzić. Tak więc dzieci w dniu pasowania pokazały, że są  coraz odważniejsze i śmiało prezentują swoje umiejętności przed tak licznym gronem gości. Program artystyczny był zaprezentowany w formie zadań dla dzieci, jakie powinny wykonać, aby zostać przedszkolakiem; były więc tańce, wierszyki, piosenki ,zabawy ruchowe. Po części artystycznej nastąpił bardzo ważny i uroczysty moment pasowania dzieci na przedszkolaka, który z honorem i powaga uczyniła p. dyrektor, a dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz kuferek- niespodziankę. Po części artystycznej i po pasowaniu  na dzieci czekała niespodzianka przygotowana przez rodziców, a mianowicie słodki poczęstunek z dużym tortem. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do organizacji i przygotowania tej uroczystości, aby była radosna i ważna dla dzieci, rodziców oraz przedszkola. 

 

 

„Mali WIELCY ratownicy”

„Mali WIELCY ratownicy” to program skierowany do dzieci w wieku 6-7lat, podczas którego dzieci przyswajają podstawową wiedzę na temat pierwszej pomocy.

Dnia 19.11.2018r. przedszkolaki z grupy „Smerfy” również wzięły udział w pierwszym z 5 spotkań podczas którego dzieci zapoznały się z zawodem Ratownika Medycznego,   zwiedziły prawdziwą karetkę, poznały jej podstawowe wyposażenie, mogły położyć się na desce ortopedycznej i usiąść na specjalnym wózku do przewozu poszkodowanych. Następnie dzieci wraz z ratownikami medycznymi udały się do swojej sali i tam opowiadały co widziały, zapoznały się z nowym pojęciem „respirator” i miały okazję sprawdzić jak działa sprzęt do ratowania serca i tym samym życia chorego. Na koniec  dzieci otrzymały obrazek na którym miały zaznaczyć rzeczy związane z ratownictwem. 

„Kto Ty jesteś? Polak Mały”

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. 

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. 9 listopada 2018 roku, tuż przed obchodami 100 letniej rocznicy Święta Niepodległości w całym kraju, także przedszkolaki z naszego przedszkola obchodziły to wielkie Święto.  Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.  Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych, natomiast dzieci z grupy „Krasnale” i „Biedronki” przygotowały uroczystą akademię. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Krystyna Liberna, która powitała wszystkie zebrane dzieci, zaproszonych gości oraz personel przedszkola. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły z biało-czerwonymi szarfami przedstawiając zebranym zapierające dech w piersiach widowisko.  Występ przedszkolaków, ich zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został ogromnymi brawami wspaniałej publiczności.  Na koniec dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, wszyscy odśpiewali  hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

 Dzień Niepodległości był bardzo ważnym i radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

 

 

Pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki

W dniu 31 października 2018 roku w związku ze zbliżającym się  Dniem Wszystkich Świętych, dzieci     z grupy „Smerfy” i „Krasnale” wraz z wychowawczyniami wybrały się na skwer u zbiegu ulic Andersa   i Wojska Polskiego prowadzących do koszar wojskowych w Bartoszycach, gdzie znajduje się pomnik  Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki ofiarowany przez mieszkańców Bartoszyc. Celem uczczenia pamięci zmarłego  dzieci wspólnie z paniami pomodliły się i zapaliły znicze. Przedszkolaki mogły   w ciszy i zadumie  posłuchać opowieści wychowawcy na temat tego wielkiego Polaka, jego życia  i powiązania z naszym miastem. Dzieci dowiedziały się m.in. iż Ks. Jerzy Popiełuszko służył   w Jednostce Wojskowej w Bartoszycach i zmarł śmiercią męczeńską. To była bardzo ważna lekcja wychowania obywatelskiego i patriotycznego,  która pozostanie dzieciom w pamięci. 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 12 października odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. W tym dniu wszystkie dzieci odświętnie ubrane spotkały się razem by uczcić to święto i złożyć życzenia wszystkim pracownikom przedszkola. Dzieci z gr. „Smerfy” od kierunkiem pani Uli i Agnieszki przygotowały krótki program artystyczny. Na koniec dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane laurki oraz kwiaty. 

 

„Poznajemy zawody”

Dnia 2 października dzieci z gr. „Krasnale” wybrały się na Pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty , pracujących tam urzędnikom oraz pracą listonosza. Pani naczelnik oprowadziła dzieci po różnych pomieszczeniach i zapoznała z ich przeznaczeniem. Przedszkolaki poznały zakres usług pocztowych i drogę listów oraz paczek. Każde chętne dziecko mogło przybić stempel z datą jaką przybija się na każdej przesyłce. Podczas odwiedzin dzieci utrwaliły nawyk właściwego zachowania się w miejscach publicznych. Na koniec wycieczki dzieci otrzymały upominki i kartki pocztowe. Jedną z nich dzieci wysłały z pozdrowieniami do Pani Dyrektor naszego przedszkola. Z niecierpliwością czekały kiedy kartka dotrze do przedszkola. Z inicjatywy dzieci w grupie powstał „Kącik pocztowy”, w którym znajdują się gotowe pomoce dydaktyczne „Poczta” oraz akcesoria przyniesione do zabawy przyniesione przez dzieci. Chętnych do zabawy w tym kąciku nie brakuje.

 

Święto Drzewa

Cyklicznie co roku obchodzimy w naszym przedszkolu Święto Drzewa i z tej okazji odwiedził nas pan Leśniczy z Nadleśnictwa Bartoszyce. Opowiedział o swojej pracy , znaczeniu i roli lasu dla naszego środowiska. Wykorzystując pokaz multimedialny pan Leśniczy opowiedział dzieciom o różnych gatunkach drzew i zwierzętach żyjących w naszych lasach. Nasz gość przywiózł również sadzonki dębów, które przy jego pomocy posadziliśmy na naszym placu przedszkolnym. Dzieci zobowiązały się do opieki nad nimi i obiecały że będą je obserwowały. Dzięki temu spotkaniu przedszkolaki poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Przypomniały zasady zachowania się w lesie oraz znaczenia ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami i ptakami w okresie zimy.


 

 Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1831 r. na Konwencji Ekologicznej we Florencji. Z tej okazji dnia 28 września w grupie „Krasnale” i „Smerfy” odbyło się spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miasta Bartoszyce, którzy zajmują się opieką i wsparciem  bezdomnych zwierząt.  Celem spotkania było usw3iadomienie dzieciom, ze zwierzęta, które z nami mieszkają lub obok nas żyją mają swoje prawa. Przedszkolaki poprzez różnego rodzaju zabawy wzbogaciły swoją wiedzę na temat zwierząt domowych i dzikich: sposobu odżywiania, poruszania się, miejsc ich zamieszkania oraz opieki nad nimi. Zwrócono uwagę na konieczność pomocy zwierzętom bezdomnych. Dzieci zaoferowały swoje pomoc i postanowiły zorganizować zbiórkę karmy dla  psów i kotów  przebywających w schronisku. Na zakonczenie spotkania nasi goście podarowali przedszkolakom karmniki, które zostaną wykorzystane do dokarmiania ptaków w okresie zimy.

 

 

 

Bezpieczny przedszkolak

Pod taki hasłem dnia 29 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Policjantką. Celem spotkania było przypomnienie dzieciom zagadnień dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach, utrwalenie numeru alarmowego pod, który należy dzwonić w razie potrzeby. Przedszkolaki dowiedziały się również jak bezpiecznie podróżować i jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Nasz gość zachęcił dzieci do noszenia ubrań z elementami odblaskowymi aby być widocznym na drodze. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad Policjantki, chętnie odpowiadały na jej pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały samochód policyjny, mogły do niego wejść i uruchomić sygnały dźwiękowe. Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i udzielone wskazówki, które przyczynią się do większego bezpieczeństwa naszych dzieci.

 

Dzień Przedszkolaka

20.09.2018r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Celem  naszej wspólnej zabawy było popularyzowanie wychowania przedszkolnego oraz integrację wszystkich grup przedszkolnych. Na dzieci czekało wiele atrakcji i wspaniałej zabawy przy ognisku i muzyce. Nie obyło się bez tradycyjnych tortów owocowych w każdej grupie, a także wielu zabawek, układanek, które otrzymała każda grupa. Radości było co niemiara a każde odchodzące do domu dziecko dzieliło się swoimi wrażeniami z rodzicami.

 

Piknik Militarny

14.09.2018 r. w naszym mieście na Placu Bohaterów Westerplatte odbył się Piknik Militarny pod hasłem „Służymy Niepodległej” zorganizowanym przez bartoszycką  Jednostkę Wojskową 1248  na który wybrały się dzieci z naszego przedszkola. Podczas pikniku dzieci z grupy „Krasnale” i „Smerfy” miały okazję obejrzeć pokaz musztry wojskowej, sprzęt bojowy min. czołgi, wozy bojowe, armaty przeciwlotnicze i armatohaubice  oraz indywidualne wyposażenie polskiego żołnierza oraz żołnierzy zaprzyjaźnionych państw.

 Podczas pikniku dzieci spróbowały wojskowej grochówki i zrobiły pamiątkowe zdjęcia. Wszystko co zobaczyły nasze przedszkolaki zrobiło na nich duże wrażenie.  Celem wycieczki było bliższe zapoznanie naszych milusińskich z zawodem żołnierza oraz podniesienie wartości patriotycznych wśród dzieci.

 

 
do góry | modyf: Anna Podhalska 2020-09-5, 11:13 | 23340 odsłon
Odsłony: 23907 :: Dzisiaj: 91 :: Online: 1 :: | administracja