POLITYKA PRYWATNOŚŒCI
Listopad 2019
      | modyf: Anna Podhalska 2019-11-28, 09:35 | 299 odsłon
serwiszglossie

Międzynarodowy Dzien Praw Diziecka w Stokrotce

W naszym przedszkolu był to wyjątkowy dzień .Kolorem dominującym w ubiorze był kolor niebieski lub jakiś jego element .Odbyły się pogadanki związane z uchwaleniem ,,Konwencji o prawach dziecka''.W gr.,,Smerfy''i ,,Biedronki''dzieci obejrzały prezentację multimedialną dzięki której utrwaliły znajomość tych praw .Były prace plastyczne związane z tą tematyką , wykonano gazetki w poszczególnych grupach . A na zakończenie tego niezwykłego dnia wszystkie dzieci otrzymały niebieskie balony.

 

,,Pasowanie na przedszkolaka’’

 

Dnia 15 listopada w naszym przedszkolu odbyło się wielkie wydarzenie .Dzieci z gr . ,,Jeżyki ‘’w obecności rodziców , p. Dyrektor uroczyście przyjęły tytuł przedszkolaka.  W ich życiu zakończył się etap adaptacji , który nie był łatwy dla nas wszystkich , dołożyliśmy wiele starań by był to czas łagodny i przyjemny dla dzieci , nabrały one pewności siebie , stały się odważniejsze i śmiało zaprezentowały swoje umiejętności. Dziękujemy wszystkim którzy w ten szczególny dzień byli z nami . Mamy nadzieję , że dzieci maja poczucie bezpieczeństwa , a Rodzice pewność że nasze przedszkole jest tym miejscem , gdzie Rodzice bez obawy mogą powierzyć nam swoje pociechy.

,,Ewakuacja przedszkola’’

Dnia 14 listopada w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Celem jej było nabycie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia .Zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznej ewakuacji .Cała akcja przebiegła sprawnie .Na kilka minut całe przedszkole pozostało puste .Pan konserwator wyłączył prąd i gaz , podświetliły się światła oznaczające drogi ewakuacji . W próbnej ewakuacji wzięły udział wszystkie obecne dzieci w przedszkolu oraz cały personel przedszkola. Tego typu ćwiczenia są bardzo potrzebne i odgrywają dużą rolę w sytuacji zagrożenia.

 

,,W krainie św. Mikołaja’’

 

W piątek 8 listopada gr . ,,Smerfy’’ wybrała się do Fabryki bombek w Kętrzynie , gdzie magia świat gości przez cały rok. Dzieci uczestniczyły w warsztatach wykonywania i zdobienia bombek ze szkła , obejrzały wystawę bombek z całego świata , oraz samodzielnie wykonały bombki . A wykonane przez siebie bombki zabrały do przedszkola , aby podczas Jasełek wręczyć je Rodzicom.

,,Dla Niepodległej ‘’

7 listopada w naszym przedszkolu odbyła się Akademia z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości .Celem tej akademii było kształtowanie postaw patriotycznych przez przedszkolaki, wzbogacenie ich wiedzy oraz pogłębianie szacunku dla dokonań minionych pokoleń. Dzieci z wszystkich grup zebrały się aby uroczyście świętować ten dzień. Ubrane w stroje galowe odśpiewały Hymn Państwowy. Występ przedszkolaków z gr .,,Biedronki’’ ich talent artystyczny oraz wielkie zaangażowanie i postawa patriotyczna zostały nagrodzone gromkimi brawami .Myślę  że nasze przedszkolaki są małymi patriotami a Kodeks Małego Patrioty jest sukcesywnie realizowany w działaniach przedszkola.

 

 
do góry | modyf: Anna Podhalska 2019-11-28, 09:35 | 299 odsłon
Odsłony: 20128 :: Dzisiaj: 15 :: Online: 5 :: | administracja